Necronomicon

4. dubna 2008 v 18:35 | Michelle_Sun
Řecky: nekros= mrtvola, nomos= zákon, ikon= obraz, přeloženo jako "Představení zákonů mrtvých"
Latinsky: necare= zabít (necarp= já zabiju), nomen= jméno (pojmenování), tím se rozumí= "zabiju skrze pojmenování"

V rozsáhlém díle Howarda Philips Lowecrafta se několikrát vzpomíná legendární bestiář nazvaný NECRONOMICON jedna z nejtajnějších a nejděsivějších čačarodějnických knih. Dochovala se už jen ve fragmentech a je ukrývána na neznámém místě. Necronomicon se stal modlou a tajným snem nejen černých mágů, okultistů a archeologů, ale i všech mocných lidí tohoto světa. Všichni se snaží Necronomicon nalézt. Kniha se stala doslova noční můrou a neukojitelnou touhou ji nalézt jsou posedlí všichni, kdo jen z části tuší, co kniha ve svém sdělení ukrývá. Její stáří je přibližně 2000 let a kdo by ji nalezl, mohl by se stát pánem planety. Získal by neomezenou moc, všechny klíče a odpovědi k otázkám podstaty života a smrti, kosmického i astrálního řádu a tajemství světa i veškerého bytí. Jedním z mnoha, kdo po knize pátrali byl i Adolf Hitler a jeho okultní společnost Thule. Existují domněnky, že se mu skutečně podařilo Necronomicon nalézt, a to již v třicátých letech. Jakousi příčinou , chybou či neobratným zacházením se evokované síly obrátily po letech proti němu. Zapříčinily vzestup i pád Třetí říše a přivedly do katastrofy téměř celý svět.
Podle dostupných pramenů obsahuje Necronomicon návody k černomagickým operacím, které jsou poměrně snadno proveditelné. Jiné jeho části popisují události z hlubin dávnověku, ale především podoby příšerných tvorů z útrob moře, vzduchu i země. Podoby bytostí jiné rasy, které číhají stovky let na příležitost urvat vládu nad světem a stát se pány tvorstva.
Jako první knihu přeložil tehdy uznávaný filozof Theodorus Philetas do řečtiny a dal ji jméno Necronomicon. Později byl přeložený do latinčiny a dalších evropských jazyků. Kniha byla vždy zavrhnutá. Staré exempláre byli spáleny protože už s jejich přečtením se táhlo mnoho problémů a záhad. Zachovalo se jen málo útržků v latinském jazyce, které jsou údajně uloženy v Britském muzeu v Londýně, v Pařížské národní knihovně, univerzitní knihovně v Buenos Aires, univerzitní knihovně v Arkham a univerzitní knihovně na Harvardu. Originál v arabském jazyce se někde ztratil. Všechny jsou přísně držené pod zámkem.
Necronomicon je velice nebezpečná a zhoubná kniha. Jejím autorem je legendární šílenec Abdul Alhazred, který žil okolo roku 730 našeho letopočtu v Jemenu. Říká se, že kniha je psaná jeho krví a vázaná v jeho vlastní kůži. Jeho život je zastřen mlhou nejasností a záhad. Jisté však zůstává, že putoval krajem Babylonu až k tajemným chrámům v Memphisu. Zde slavil své rituály, zaobíral se černou magií a nekromancií. Zde též objevil i stopy a tajemstvý prastaré rasy - mnohem starší než lidstvo samo.
Podle výpovědí očitých svědků zemřel za zvláštních okolností v ulicích města Sannah roku 738 - byl za bílého dne roztrhán na kusy neviditelnými pařáty..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Boli ste tu? Tak si sem kliknite...

* * * Ťuky ťuk * * *

Komentáře

1 ♥Emo girl♥ ♥Emo girl♥ | Web | 4. dubna 2008 v 20:15 | Reagovat

Ahojíííííííík u mě je SONBlend budu mocky ráda dyž se přihlásíš x) papappa

2 Zlatka//tvoje eSBéčko ♥♥♥ Zlatka//tvoje eSBéčko ♥♥♥ | Web | 4. dubna 2008 v 20:43 | Reagovat

týý jo! pár dnů nejsem na blog.cz a tadyk se toho tak mooooooooc zmněnila... ale je to klááásná zmněna... no jdu dohnat tovje kapitolky a pak se ete juknu za Bellou:) papiky :-*

3 ♥Emo girl♥ ♥Emo girl♥ | Web | 4. dubna 2008 v 21:18 | Reagovat

Ahojíííííííík až budeš dělat ten BLEND tak mi ho pošli na ten mejl bo na ijsko abych už mohla ukončit přihlášku..

4 ♥Emo girl♥ ♥Emo girl♥ | Web | 4. dubna 2008 v 22:07 | Reagovat

Ahojííííík tak honem honem xD soutěž už je ukončená potřebuju už jenom ty blendy tak mi je pošli at to může začít x)

5 ♥Emo girl♥ ♥Emo girl♥ | Web | 5. dubna 2008 v 8:41 | Reagovat

Ahojííííííík promin ae stim BLENDEM se čeká už jenom na tebe..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.